RCWE1206R360FKEA
DigiKeys varenummer
RCWE.36ETR-ND - Tape & Reel (TR)
RCWE.36ECT-ND - Afskåret tape (CT)
RCWE.36EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCWE1206R360FKEA
Beskrivelse
RES 0.36 OHM 1% 1/2W 1206
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
360 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RCWE1206R360FKEA Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)