RCWE0805R910FKEA
DigiKeys varenummer
541-RCWE0805R910FKEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RCWE0805R910FKEACT-ND - Afskåret tape (CT)
541-RCWE0805R910FKEADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCWE0805R910FKEA
Beskrivelse
RES 0.91 OHM 1% 1/4W 0805
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
910 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCWE0805R910FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,051" B (2,00mm x 1,30mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)