RCWE0805R261FKEA
DigiKeys varenummer
RCWE0805R261FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RCWE0805R261FKEA
Beskrivelse
RES 0.261 OHM 1% 1/4W 0805
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
261 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCWE0805R261FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,051" B (2,00mm x 1,30mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)