RCWE0603R470DKEA
DigiKeys varenummer
RCWE0603R470DKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RCWE0603R470DKEA
Beskrivelse
RES 0.47 OHM 0.5% 1/5W 0603
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 mOhms ±0,5% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCWE0603R470DKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)