RCWE0402R910FKEA
DigiKeys varenummer
541-RCWE0402R910FKEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RCWE0402R910FKEACT-ND - Afskåret tape (CT)
541-RCWE0402R910FKEADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCWE0402R910FKEA
Beskrivelse
RES 0.91 OHM 1% 1/8W 0402
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
910 mOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RCWE0402R910FKEA Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,041" L x 0,022" B (1,05mm x 0,55mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)