RCS12061R60FKEA
DigiKeys varenummer
541-10593-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-10593-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-10593-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCS12061R60FKEA
Beskrivelse
RES 1.6 OHM 1% 1W 1206
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.6 Ohms ±1% 1W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCS12061R60FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)