RCS0603590KFKEA | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | RCS0603590KFKEA-ND - Tape & Reel (TR) |
Producenter | |
Producentens varenummer | RCS0603590KFKEA |
Beskrivelse | RES SMD 590K OHM 1% 1/4W 0603 |
Producentens standard leveringstid | 99 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 590 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | RCS0603590KFKEA Modeller |
Kategori | Funktioner Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser |
Mfr | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Driftstemperatur -55°C – 155°C |
Emballage Tape & Reel (TR) | Pakke/hus 0603 (1608 metrisk) |
Varestatus Aktiv | Leverandørs enhedspakning |
Modstand | Størrelse/dimension 0,061" L x 0,033" B (1,55mm x 0,85mm) |
Tolerance | Højde - Monteret (maks.) 0,020" (0,50mm) |