RCS060353R6FKEA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
53.6 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RCS060353R6FKEA
DigiKeys varenummer
RCS060353R6FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RCS060353R6FKEA
Beskrivelse
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/4W 0603
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
RCS060353R6FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,033" B (1,55mm x 0,85mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)