RCS04027R50FKED
DigiKeys varenummer
RCS04027R50FKED-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RCS04027R50FKED
Beskrivelse
RES 7.5 OHM 1% 1/3W 0402
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
7.5 Ohms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RCS04027R50FKED Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)