RCS0402121KFKED
DigiKeys varenummer
541-RCS0402121KFKEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RCS0402121KFKEDCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-RCS0402121KFKEDDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCS0402121KFKED
Beskrivelse
RES 121K OHM 1% 1/3W 0402
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
121 kOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCS0402121KFKED Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)