RCP2512W10R0GEB
DigiKeys varenummer
541-RCP2512W10R0GEBTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RCP2512W10R0GEBCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
RCP2512W10R0GEB
Beskrivelse
RES SMD 10 OHM 2% 3.5W 2512
Detaljeret beskrivelse
10 Ohms ±2% 3,5W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCP2512W10R0GEB Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,124" B (6,35mm x 3,15mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,025" (0,64mm)