RCP0603B120RGEB
DigiKeys varenummer
RCP0603B120RGEB-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RCP0603B120RGEB
Beskrivelse
RES SMD 120 OHM 2% 1.5W 0603
Detaljeret beskrivelse
120 Ohms ±2% 1,5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCP0603B120RGEB Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,023" (0,58mm)