RCP0603B11R0GWB
DigiKeys varenummer
RCP0603B11R0GWB-ND
Producenter
Producentens varenummer
RCP0603B11R0GWB
Beskrivelse
RES SMD 11 OHM 2% 1.5W 0603
Detaljeret beskrivelse
11 Ohms ±2% 1,5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCP0603B11R0GWB Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 155°C
Emballage
Bakke
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,023" (0,58mm)