RCP0603B10R0JEA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
Direkte
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
10 Ohms ±5% 1,5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RCP0603B10R0JEA
DigiKeys varenummer
RCP0603B10R0JEA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RCP0603B10R0JEA
Beskrivelse
RES SMD 10 OHM 5% 1.5W 0603
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RCP0603B10R0JEA Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,023" (0,58mm)