RCL12183R60FKEK
DigiKeys varenummer
RCL12183R60FKEK-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RCL12183R60FKEK
Beskrivelse
RES SMD 3.6 OHM 1W 1812 WIDE
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3.6 Ohms ±1% 1W Chipmodstand Bred 1812 (4532 metrisk), 1218 Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCL12183R60FKEK Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,181" B (3,20mm x 4,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)