RCL12182R20JNEK
DigiKeys varenummer
RCL2.2BTR-ND - Tape & Reel (TR)
RCL2.2BCT-ND - Afskåret tape (CT)
RCL2.2BDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCL12182R20JNEK
Beskrivelse
RES SMD 2.2 OHM 1W 1812 WIDE
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 Ohms ±5% 1W Chipmodstand Bred 1812 (4532 metrisk), 1218 Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCL12182R20JNEK Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,181" B (3,20mm x 4,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)