RCL0612150RFKEA
DigiKeys varenummer
541-2336-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2336-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-2336-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCL0612150RFKEA
Beskrivelse
RES 150 OHM 1% 1W 1206 WIDE
Detaljeret beskrivelse
150 Ohms ±1% 1W Chipmodstand Bred 1206 (3216 metrisk), 0612 Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCL0612150RFKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,126" B (1,60mm x 3,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)