RCG12062K20JNEA
DigiKeys varenummer
541-1874-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1874-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-1874-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCG12062K20JNEA
Beskrivelse
RES 2.2K OHM 5% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
2.2 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCG12062K20JNEA Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)