RCG120610R0FKEA
DigiKeys varenummer
541-1851-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1851-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-1851-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCG120610R0FKEA
Beskrivelse
RES 10 OHM 1% 1/4W 1206
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RCG120610R0FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)