RCG0603100KFKEA
DigiKeys varenummer
541-1788-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1788-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-1788-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCG0603100KFKEA
Beskrivelse
RES 100K OHM 1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RCG0603100KFKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,033" B (1,55mm x 0,85mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)