RCG04021R00JNED kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
På lager: 364.839
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
På lager: 335.351
Datablad
Opgradering
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
1 Ohms ±5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RCG04021R00JNED
DigiKeys varenummer
541-1753-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RCG04021R00JNED
Beskrivelse
RES 1 OHM 5% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RCG04021R00JNED Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)