RCA1206499RFKEA
DigiKeys varenummer
541-2244-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2244-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-2244-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCA1206499RFKEA
Beskrivelse
RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
499 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RCA1206499RFKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)