RCA06034K99FKEA
DigiKeys varenummer
541-2202-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2202-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-2202-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCA06034K99FKEA
Beskrivelse
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
4.99 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RCA06034K99FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,033" B (1,55mm x 0,85mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)