RCA04025K62FKED
DigiKeys varenummer
541-RCA04025K62FKEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RCA04025K62FKEDCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-RCA04025K62FKEDDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCA04025K62FKED
Beskrivelse
RCA0402 5K62 1% 100 ET7 E3
Detaljeret beskrivelse
5.62 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)