RCA0402100KFKEDHP
DigiKeys varenummer
541-3242-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-3242-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-3242-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCA0402100KFKEDHP
Beskrivelse
RES 100K OHM 1% 1/5W 0402
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms ±1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RCA0402100KFKEDHP Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)