RCA0201270RFNEDSR
DigiKeys varenummer
541-RCA0201270RFNEDSRTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RCA0201270RFNEDSRCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-RCA0201270RFNEDSRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCA0201270RFNEDSR
Beskrivelse
RCA0201-SR 200 270R 1% ET7 E3
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 Ohms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)