IMC2220ER8R2K
DigiKeys varenummer
541-IMC2220ER8R2KTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IMC2220ER8R2KCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
IMC2220ER8R2K
Beskrivelse
FIXED IND 8.2UH 750MA 180 MOHM
Detaljeret beskrivelse
8.2 µH Uskærmet Induktor 750 mA 180mOhm maks. 2220 (5650 metrisk)
EDA/CAD-modeller
IMC2220ER8R2K Modeller
Kategori
Q @ frek.
10 @ 7,96MHz
Mfr
Frekvens - Selvresonans
22MHz
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Induktansfrekvens - Test
7.96 MHz
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,221" L x 0,197" B (5,61mm x 5,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,165" (4,20mm)
DC-modstand (DCR)
180mOhm maks.