IMC2220ER680K
DigiKeys varenummer
IMC2220ER680K-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
IMC2220ER680K
Beskrivelse
FIXED IND 68UH 290MA 1.2 OHM SMD
Detaljeret beskrivelse
68 µH Uskærmet Induktor 290 mA 1,2Ohm maks. 2220 (5650 metrisk)
EDA/CAD-modeller
IMC2220ER680K Modeller
Kategori
Q @ frek.
10 @ 2,52MHz
Mfr
Frekvens - Selvresonans
7MHz
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Induktansfrekvens - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,221" L x 0,197" B (5,61mm x 5,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,165" (4,20mm)
DC-modstand (DCR)
1,2Ohm maks.