ILSB0603ER4R7K
DigiKeys varenummer
541-4369-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4369-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-4369-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ILSB0603ER4R7K
Beskrivelse
FIXED IND 4.7UH 15MA 2.1 OHM SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µH Afskærmet Flerlag Induktor 15 mA 2,1Ohm maks. 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ILSB0603ER4R7K Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
2,1Ohm maks.
Mfr
Q @ frek.
35 @ 10MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
38MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
10 MHz
Type
Flerlag
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Induktans
Leverandørs enhedspakning
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,039" (1,00mm)