IHLP5050FDER8R2M01
DigiKeys varenummer
541-2598-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2598-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-2598-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IHLP5050FDER8R2M01
Beskrivelse
FIXED IND 8.2UH 10.5A 15.5 MOHM
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8.2 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 10.5 A 15,5mOhm maks. Ikke-standard
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IHLP5050FDER8R2M01 Modeller
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
16A
Mfr
Afskærmning
Afskærmet
Serie
DC-modstand (DCR)
15,5mOhm maks.
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Type
Formstøbt
Monteringstype
Overflademontering
Induktans
Pakke/hus
Ikke-standard
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,520" L x 0,508" B (13,20mm x 12,90mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,256" (6,50mm)