ERC6568R100FEEB500
DigiKeys varenummer
541-ERC6568R100FEEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERC6568R100FEEB500
Beskrivelse
RES 68.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
68.1 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Fugtresistent Metalfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Størrelse/dimension
0,180" diam. x 0,562" L (4,57mm x 14,27mm)