ERC65196R00DEEK500
DigiKeys varenummer
541-ERC65196R00DEEK500-ND
Producenter
Producentens varenummer
ERC65196R00DEEK500
Beskrivelse
RES 196 OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
196 Ohms ±0,5% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Fugtresistent Metalfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,180" diam. x 0,562" L (4,57mm x 14,27mm)