CRCW201042R2FKTF kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
Opgradering
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
42.2 Ohms ±1% 0,75W, 3/4W Chipmodstand 2010 (5025 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRCW201042R2FKTF
DigiKeys varenummer
CRCW201042R2FKTF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRCW201042R2FKTF
Beskrivelse
RES SMD 42.2 OHM 1% 3/4W 2010
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRCW201042R2FKTF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,098" B (5,00mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)