Billede for CRCW08052R20FKEBHP er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRCW08052R20FKEBHP
DigiKeys varenummer
541-CRCW08052R20FKEBHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRCW08052R20FKEBHP
Beskrivelse
CRCW0805-HP 100 2R2 1% ET5 E3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW08052R20FKEBHP Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)