CRCW080520R0FKEAC
DigiKeys varenummer
541-4148-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4148-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-4148-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW080520R0FKEAC
Beskrivelse
RES 20 OHM 1% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW080520R0FKEAC Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0805 (2012 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)