CRCW080510R0FKTC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 32.084
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 41.746
Similar
Parametrisk ækvivalent
Parametrisk ækvivalent
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Samsung Electro-Mechanics
10 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRCW080510R0FKTC
DigiKeys varenummer
CRCW080510R0FKTC-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRCW080510R0FKTC
Beskrivelse
RES SMD 10 OHM 1% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRCW080510R0FKTC Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)