CRCW06038K20FKEAC
DigiKeys varenummer
541-5583-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-5583-1-ND - Afskåret tape (CT)
541-5583-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW06038K20FKEAC
Beskrivelse
RES 8.2K OHM 1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8.2 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW06038K20FKEAC Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0603 (1608 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)