CRCW06036K49FKEA
DigiKeys varenummer
541-6.49KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-6.49KHCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-6.49KHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW06036K49FKEA
Beskrivelse
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/8W 0603
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.49 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW06036K49FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,033" B (1,55mm x 0,85mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)