CRCW0603237RFKEAHP
DigiKeys varenummer
541-237STR-ND - Tape & Reel (TR)
541-237SCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-237SDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW0603237RFKEAHP
Beskrivelse
RES SMD 237 OHM 1% 1/3W 0603
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
237 Ohms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CRCW0603237RFKEAHP Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)