CRCW040251R1FKEDC
DigiKeys varenummer
541-5003-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRCW040251R1FKEDC
Beskrivelse
RES 51.1 OHM 1% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
51.1 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW040251R1FKEDC Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)