CRCW0402120RFKEDHP
DigiKeys varenummer
541-CRCW0402120RFKEDHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW0402120RFKEDHPCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-CRCW0402120RFKEDHPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW0402120RFKEDHP
Beskrivelse
RES SMD 120 OHM 1% 1/5W 0402
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 Ohms ±1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW0402120RFKEDHP Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)