CRCW040210R0JNEDIF
DigiKeys varenummer
541-10ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-10ATCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-10ATDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW040210R0JNEDIF
Beskrivelse
RES SMD 10 OHM 5% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW040210R0JNEDIF Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)