CRCW040210K7FKTD
DigiKeys varenummer
541-CRCW040210K7FKTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW040210K7FKTDCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-CRCW040210K7FKTDDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW040210K7FKTD
Beskrivelse
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10.7 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW040210K7FKTD Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)