CRCW040210K0JNED
DigiKeys varenummer
541-10KJTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-10KJCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-10KJDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW040210K0JNED
Beskrivelse
RES 10K OHM 5% 1/10W 0402
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW040210K0JNED Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)