CRCW02018K66FKED
DigiKeys varenummer
541-8.66KAABTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-8.66KAABCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-8.66KAABDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW02018K66FKED
Beskrivelse
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
8.66 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW02018K66FKED Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0201 (0603 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)