CRCW0201390RFKED
DigiKeys varenummer
541-CRCW0201390RFKEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW0201390RFKEDCT-ND - Afskåret tape (CT)
541-CRCW0201390RFKEDDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRCW0201390RFKED
Beskrivelse
RES SMD 390 OHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
390 Ohms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRCW0201390RFKED Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)