CMF5536K500DHRE det er forældet og fremstilles ikke længere.
Datablad
36.5 kOhms ±0,5% 0,6W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Fugtresistent, Sikkerhed Metalfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CMF5536K500DHRE
DigiKeys varenummer
CMF5536K500DHRE-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CMF5536K500DHRE
Beskrivelse
RES 36.5K OHM 1/2W .5% AXIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CMF5536K500DHRE Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 175°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,090" diam. x 0,240" L (2,29mm x 6,10mm)