CMF201K2000GKEK
DigiKeys varenummer
541-CMF201K2000GKEK-ND
Producenter
Producentens varenummer
CMF201K2000GKEK
Beskrivelse
RES 1.2K OHM 1W 2% AXIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.2 kOhms ±2% 1W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Fugtresistent, Sikkerhed Metalfilm
EDA/CAD-modeller
CMF201K2000GKEK Modeller
Funktioner
Flammehæmmende belægning, Fugtresistent, Sikkerhed
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 175°C
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Leverandørs enhedspakning
Aksial
Modstand
Størrelse/dimension
0,145" diam. x 0,375" L (3,68mm x 9,53mm)