CMF072K2000GKR6
DigiKeys varenummer
541-CMF072K2000GKR6TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF072K2000GKR6CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CMF072K2000GKR6
Beskrivelse
RES 2.2K OHM 1/2W 2% AXIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 kOhms ±2% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Fugtresistent, Sikkerhed Metalfilm
EDA/CAD-modeller
CMF072K2000GKR6 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 175°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,090" diam. x 0,240" L (2,29mm x 6,10mm)