OSOPTA1002AT1
DigiKeys varenummer
OSOPT-10KATR-ND - Tape & Reel (TR)
OSOPT-10KACT-ND - Afskåret tape (CT)
OSOPT-10KADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
OSOPTA1002AT1
Beskrivelse
RES ARRAY 10 RES 10K OHM 20SSOP
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm ±0,1% 100mW Effekt pr. Element Isoleret 10 Modstandsnetværk arrays ±25ppm/°C 20-SSOP (0,154", 3,90mm bredde)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
OSOPTA1002AT1 Modeller
Kategori
Modstand-Forhold-Drift
±5ppm/°C
Producenter
Vishay Dale Thin Film
Antal ben
20
Serie
Effekt pr. element
100mW
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Kredsløbstype
Isoleret
Monteringstype
Overflademontering
Modstand (Ohm)
10k
Pakke/hus
20-SSOP (0,154", 3,90mm bredde)
Tolerance
±0,1%
Leverandørs enhedspakning
20-SSOP
Antal modstande
10
Størrelse/dimension
0,344" L x 0,154" B (8,74mm x 3,91mm)
Modstands afstemningsforhold
±0,05%
Højde - Monteret (maks.)
0,068" (1,73mm)